Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

ΑΓΩΝΑΣ: ΡΙΖΑΡΙ - ΓΑΛΑΤΑΔΕΣ 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 (10.03.2012)

Στον χθεσινό αγώνα, ο Ορφέας πήρε το "τρίποντο" που του άξιζε, νικώντας με σκορ 4-1. Οι παίκτες της ομάδος μας, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και θέλοντας την παραμονή της ομάδος στην κατηγορία, κατάφεραν να προσθέσουν μία ακόμα νίκη στο ενεργητικό της ομάδος μας και πλέον η σωτηρία της ομάδος θα κριθεί στον επόμενο αγώνα ενάντια στην Δόξα Μελισσίου. Στο αγωνιστικό μέρος, ο Ορφέας αιφνιδιάστηκε και μόλις στο 15ο λεπτό, ο Ολυμπιακός Γαλατάδων άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ. Ακολούθως και πάλι οι Γαλατάδες κέρδισαν πέναλτι, το οποίο όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν αφού η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κατικαρίδη Θ.. Εν συνεχεία ο Ορφέας αντέδρασε, εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω και έκανε το 1-1 με όμορφο σουτ του Τσακώνη Χ. στο 40ο λεπτό ενώ στο 60ο λεπτό, ο ίδιος κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του εντός της μικρής περιοχής, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο πρώτος σκόρερ του Ορφέα, Μίσκος Ι.. Το τριτο τέρμα του Ορφέα, σημείωσε και πάλι ο Τσακώνης Χ. με πανέμορφο σουτ στο 80ο λεπτό ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μίσκος Ι. με ατομική του ενέργεια.

Τέλος τον αγώνα παρακολούθησε πλήθος κόσμου, τόσο φίλοι της ομάδος μας όσο και ουδέτεροι φίλαθλοι ενώ πολύ καλή η διαιτησία των Μιχαηλίδη-Σινάπη-Ελευθεριάδου.