Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΑΓΩΝΑΣ: ΡΙΖΑΡΙ - ΜΕΛΙΣΣΙ 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (26.11.2011)

Ένας αγώνας για γερά νεύρα διεξήχθη στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ανάμεσα στην ομάδα μας και την Δόξα Μελισσίου με το τελικό σκορ 3-2 να διαμορφώνεται υπέρ της ομάδος μας, στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας, η οποία στο πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές φάσεις για να ανοίξει το σκορ, όμως δεν στάθηκε τυχερή. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν και στο 60ο περίπου λεπτό, το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Μίσκος Ι. με δυνατό σουτ. Όμως η χαρά του τέρματος δεν κράτησε για πολύ, αφού η ομάδα μας ισοφαρίστηκε στο 75ο λεπτό. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδος μας δεν το έβαλαν κάτω και με γκολ του Παπουλίδη, το οποίο πανηγυρίστηκε έξαλλα από παίκτες και προπονητή, ξαναπήραν προβάδισμα στον αγώνα στο 82ο λεπτό με 2-1 , αλλά και πάλι στο 85ο λεπτό έγινε το 2-2 από το Μελίσσι. Στο 89ο  περίπου λεπτό και ενώ ο αγώνας είχε αποκτήσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και αγωνία, ανέλαβε δράση ο Μίσκος Ι., ο οποίος με ατομική του ενέργεια έδωσε ασίστ στον Βλαδίκα Ε. και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ της ομάδος μας. Τέλος η νίκη του αγώνα βρήκε τους ποδοσφαιριστές της ομάδος μας να πανηγυρίζουν για το αποτέλεσμα, το οποίο έδωσε ψυχολογική και βαθμολογική ανάσα στην ομάδα μας η οποία σιγά σιγά βελτιώνεται αγωνιστικά. Ακολουθούν φωτογραφίες αγώνα: