Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2011

ΑΓΩΝΑΣ: ΡΙΖΑΡΙ - ΚΑΛΥΒΙΑ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (14.09.2011)

Στο σημερινό αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας, η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης. Συγκεκριμένα η ομάδα μας, φάνηκε αρκετά κουρασμένη και επηρεασμένη από το ΑΔΙΚΟ αποτέλεσμα του προηγούμενου αγώνα (2η αγωνιστική με Όλυμπο Αψάλου) και έχοντας σημαντικές ελλείψεις από την βασική της εντεκάδα ηττήθηκε με σκορ 0-3 από την πολύ καλή ομάδα των Καλυβίων.
Διαμόρφωση σκορ:
Η ομάδα των Καλυβίων έπειτα από πολύ πίεση στο 1ο ημίχρονο κατάφερε να πετύχει 2 τέρματα στο τελευταίο 10λεπτο του ημιχρόνου και να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ορφέα Ριζαρίου, ήταν εμφανώς βελτιωμένη χωρίς ωστόσο να πετύχει κάποιο τέρμα. Τέλος, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η ομάδα των Καλυβίων, κέρδισε πέναλτι το οποίο και εκτελέστηκε εύστοχα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 0-3.